KONST / Litografier / Färglitografi 14003123
nr 1400 3123
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vinterlandskap. Signerad, numrerad 163/360. Motivet: 23x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:38:01
100 kr
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren